Apie projektą

Projektas “Kaimo turizmo sodybos “Gribžė“ kūrimas“ įgyvendinamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programą, finansuojant Europos Sąjungai ir Lietuvos Respublikai. 2010-2012 metais įgyvendintas I projekto etapas, kurio metu pastatytos Aukštaitiška ir Dzūkiška sodybos. Šiuo metu šios sodybos yra pilnai pasirengusios priimti svečius.

Visa sodybos „Gribže“ teritorija apima 7 hektarus ir suskirstyta į 7 funkcines zonas : Aukštaitišką, Dzūkišką, Žemaičių, sporto ir pramogų zoną (vandenlenčių sportas, lauko tenisas, pliažo tinklinis, futbolas, krepšinis, pliažas, vasaros estrada) ir vaikų poilsio stovyklos zoną. Visos zonos išdėstytos aplink 1 hektaro ploto tvenkinį.

Sodybos vystytojų tikslas yra vienoje nedidelėje teritorijoje atskleisti visų Lietuvos etnokultūros regionų senovinės architektūros bruožus ir tai išsaugoti ateities kartų edukacijai. Statybai naudojamos tik natūralios ir ekologiškos medžiagos – medis, nendrės, skiedros, akmuo, molis ir pan.

Senovinės architektūros bruožai perteikiami įrengiant autentiškas kolonas, tvoreles ir tvoras, langines, vėjalentes, karnizus ir pan. Labai tikėtina, kad laikui bėgant ir pastatams senstant tradiciniai architektūros bruožai bus dar ryškesni.

 

Planuodami teritoriją, nepamirštame ir aktyvaus poilsio mėgėjų – jiems įrengėme vandenlenčių sporto bazę, lauko teniso, krepšinio aikštelę su gumine danga, futbolo mėgėjams skirta 3000 kv.m. futbolo aikštė su natūralia danga, pliažo tinklinio mėgėjai galės mėgautis šiuo žaidimu lauko sąlygomis ir ant tikro paplūdimio smėliuko. Pasyvaus poilsio mylėtojai gali degintis mūsų pliaže arba palydėti saulę saulėlydžio promenadoje .

Vaizdas iš viršaus

Sodybą išbandę poilsiautojai sako, kad pas mus gražu. Siūlome pabandyti ir Jums!